Nieruchomości

 

                                                                 

10 czerwca 2026

I e-Licytacja nieruchomości zabudowanej domem jednorodzinnym

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Jędrzejowie Marcin Fatyga  podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 2026-06-10 r. o godz. 09:00, rozpocznie się pierwsza licytacja  elektroniczna nieruchomości:

Nieruchomość gruntowa o pow 0,4141 ha  zabudowana domem jednorodzinnym o pow 178 m2 oraz zabudowaniami gospodarczymi-magazynowymi, położonej w miejscowości Jędrzejów, przy ul. Jasionka 49,  opisanej jako   Nieruchomość gruntowa stanowiąca działkę ewidencyjną nr 970 o powierzchni 0,4141 ha, zabudowaną budynkiem mieszkalnym jednorodzinnym trzykondygnacyjnym oraz zabudowaniami gospodarczymi., dla której prowadzona jest księga wieczysta nr KI1J/00016130/0 przez Wydział Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego w Jędrzejów.

Licytacja zakończy się w dniu 2026-06-17 o godzinie 14:00.
Nieruchomość oszacowana jest na kwotę  728 830,00 zł. 
Cena wywołania wynosi trzy czwarte sumy oszacowania i wynosi 546 622,50 zł
Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości 1/10 sumy oszacowania to jest 72 883,00 zł.
Nieruchomość można oglądać w dniu 03 06 2026 w godzinach od 9.00 do 10.00
Sprzedaż w drodze licytacji elektronicznej jest dokonywana za pośrednictwem systemu teleinformatycznego dostępnego pod adresem: https://elicytacje.komornik.pl/.   Przystąpienie do przetargu wymaga zgłoszenia przystąpienia w systemie teleinformatycznym obsługującym licytacje elektroniczne dostępnym pod adresem www.elicytacje.komornik.pl na 2 dni robocze przed rozpoczęciem przetargu. warunkiem udziału w przetargu jest utworzenie indywidualnego konta w systemie teleinformatycznym.  
Rękojmię należy złożyć na rachunek bankowy komornika 03 1020 2629 0000 9202 0269 8736 najpóźniej na 2 dni robocze przed rozpoczęciem przetargu. za datę złożenia rękojmi przyjmuje się dzień uznania rachunku bankowego komornika. Przepisu art. 964 kpc nie stosuje się. Wraz z rękojmią licytant zobowiązany jest do podania w systemie teleinformatycznym danych niezbędnych do wydania postanowienia o przybiciu: numeru pesel, numeru dokumentu stwierdzającego tożsamość i oświadczenia, czy pozostaje w związku małżeńskim, a jeżeli tak, czy nieruchomość zamierza nabyć do majątku wspólnego czy osobistego, oraz do wskazania, czy licytuje we własnym imieniu czy jako pełnomocnik innej osoby, a także innych danych, jeżeli potrzeba ich podania wynika z przepisów odrębnych ustaw.
W razie potrzeby komornik niezwłocznie wzywa licytanta, pod rygorem niedopuszczenia do udziału w przetargu, za pośrednictwem systemu teleinformatycznego do uzupełnienia danych, a jeżeli udział w przetargu wymaga zezwolenia organu władzy publicznej lub wykazania umocowania do występowania w imieniu innej osoby - do przedłożenia utrwalonych w postaci elektronicznej kopii wymaganych dokumentów w terminie 3 dni, nie później niż dzień przed terminem licytacji.Komornik potwierdza fakt złożenia rękojmi i podania danych niezwłocznie po ich otrzymaniu, poprzez dopuszczenie licytanta do udziału w przetargu. o odmowie dopuszczenia do przetargu zawiadamia się zainteresowanego za pośrednictwem systemu teleinformatycznego.Przetarg rozpoczyna się i kończy z chwilą wskazaną w obwieszczeniu o licytacji nieruchomości. jeżeli w ciągu 5 minut przed planowanym terminem zakończenia przetargu zgłoszono postąpienie, termin ten ulega odroczeniu o 5 minut. jeżeli w dodatkowym czasie zgłoszono dalsze postąpienie, termin zakończenia przetargu podlega każdorazowo odroczeniu o kolejne 5 minut, aż do momentu gdy ustaną postąpienia.W toku przetargu licytanci ofiarują cenę nabycia za pośrednictwem systemu teleinformatycznego. Przetarg wygrywa licytant, którego oferta była w chwili zakończenia przetargu najwyższa.Po zakończeniu przetargu komornik za pośrednictwem systemu teleinformatycznego informuje licytantów o wyłonieniu licytanta ofiarującego najwyższą cenę w chwili zakończenia przetargu. Skargę na odmowę dopuszczenia do przetargu można złożyć w terminie 3 dni od dnia odmowy dopuszczenia do przetargu, a na przebieg przetargu - w terminie 3 dni od dnia jego zakończenia.Licytanci i osoby, których nie dopuszczono do przetargu, mogą złożyć skargę wyłącznie za pośrednictwem systemu teleinformatycznego. skargę za pośrednictwem systemu teleinformatycznego mogą złożyć także inne osoby, o ile posiadają w tym systemie konto.